A méz hatása évezredek óta ismert

méz hatása
Méz hatása

Az ősember a mézet még csak csemegének gyűjtötte, de hamar felfedezte, hogy nemcsak nyalánkságnak való, ugyanis rengeteg jótékony hatással bír. A mai ismeretek szerint, a méz hatása 70 féle gyógy- és fiziológiai folyamatban segít.

Ezekről tudunk, de ez olyan terület, ami nincs teljes egészében feltárva és még ki tudja mi mindenre hat pozitívan, amiről jelen pillanatban sejtésünk sincs! Elég csak belegondolni abba, hogy a sumérek, egyiptomiak, görögök mennyire rajongtak érte, ráadásul nem egy könnyen romlandó anyagról van szó.

Ugyanis találtak az ásatások során olyan edényeket, amiben méz volt és több ezer év után is fogyasztható állapotban megmaradt. Már csak ez elég lenne arra, hogy mindenki felkapja a fejét a méz hatásaira és elkezdje rendszeresen fogyasztani, ami ráadásul nagyon finom is. Vannak világosabb és sötétebb színű fajták, ami annak tudható be, hogy milyen növényről gyűjtötték a szorgos méhek.

 

A méz hatása még az orvoslásban is használatos. Sőt, a háborúkban kapott sebeket gyakran kezelték mézzel, mivel antiszeptikus és baktériumölő tulajdonsága miatt, természetes gyógyszerként hatott. Belsőleg használva gyógyír lehet a szívre, de a vért is tisztítja, serkenti a vérkeringést és még a magas vérnyomás ellen is beválik.

A méz hatása mindkét nemre vonatkozik

A férfiak talán legnagyobb félelme, hogy a potencia elkezd csökkenni. Ám, ha bevetik a virágpor és a méz hatását, akkor ezzel a csodálatos keverékkel természetes módon harcolhatnak a rettegett potenciacsökkenéssel.

Azt viszont fontos tudatosítani, hogy forró italba nem szabad adagolni a mézet, ugyanis elillannak a hatóanyagok, viszont például langyos tejbe keverve egy kevés mézet, igazi gyógyírt jelent a fertőző betegségekkel szemben. A méz hatása viszont a testsúlyra is rányomja a bélyegét, vagyis nem lehet mértéktelenül fogyasztani, mivel hizlal.

Sajnos vannak személyek, akiknek a szervezetük nem tolerálja a méhészeti termékeket, így ők nem élhetnek ezekkel az áldásos hatásokkal. Érdekességként megemlíthető, hogy a Távol-Keleten a méz hatását a házasulandó felek is bevetették, ugyanis a mennyasszony testét bekenték mézzel, a vőlegény pedig az egészet el kellett távolítsa, de csakis az ajkával. Innen ered a mézeshetek fogalom.